Taky stále řešíte své mindráky?

Která z nás při pohledu do zrcadla nekomentuje své tělo, obličej ne lichotící poznámkou? Kolikrát denně si řeknete: „Jsi krásná, sluší Ti to, jsi kočka…?“ Hádám, že spíše převládají opačné myšlenky. Moje kamarádka rozkvetla a zkrásněla.

Čím to může být?

Říká si, jak je krásná, šikovná, úžasná… A světe div se, začíná se mít ráda. Nebudu Vám lhát. Čím jsme starší, tím je údržba naší fyzické stránky náročnější.

Jedna věc je cítit se dobře sama se sebou a pomoci své fyzické vnější skořápce a druhá je vidět sebe očima druhých, což znamená ne těma kritickýma očima.

Pokud se nemáte ráda, stále na sobě vidíte chyby, toužíte po komplimentech, tak k pocitu uspokojení
a pocitu mít sama sebe ráda Vám nebudou stačit ani barely komplimentů (možná ani naplněný bazén).

Všechno to po Vás steče dolů), protože Vy si to o sobě nemyslíte.

To nejpodstatnější je, co si dáte Vy sama sobě, co si myslíte Vy sama o sobě.

Dáváte si hezké myšlenky, pochválíte se, obejmete samu sebe nebo se jen peskujete, či honíte jak uštvaný pes?

Každý kompliment hned hodíte do ztracena nebo neberete vážně a dotyčnému vysvětlujete: „Ježíš, vypadám hrozně, to mám už dlouho, musíš byt slepý, atd…“

Trošku mi to připomíná otázku: „Jak se máš?“ Hlavně neříci, mám se úžasně, skvěle. Za a) tím naštvete dotyčného a za b) nějak se to čeká. Tento stejný scénář použijete i u komplimentu. Někdy dotyčnému kompliment rovnou zadupete nebo v horším případě zadupete jeho.

Tohle někdy dělám i já, nedokážu přijmout kompliment. Přitom sama nemám ráda, když druhý můj upřímný kompliment shazuje.

Nádherný citát od Oscara Wilda -Zamilovat se do sebe – to je románek na celý život.

Říkejte si, jak jste báječné, ať si říká, kdo chce, co chce, nejdůležitější je, co si myslíte Vy sama o sobě.

Mít ráda samu sebe, milovat, je možná práce na celý život. Celý život se učíme a posouváme dál. Těm, kterým se to povedlo, ze srdce gratuluji, ostatní jsme na různých cestách.

Nikdy není pozdě zamilovat se sama do sebe anebo vyjít tomu vstříc a udělat první kroky, možná krůčky.

K této úvaze mě přiměl článek o umělci, který změnil tvar panenky Barbie na reálnější tvary, tedy zcela odlišné od těch ideálních tvarů, jakými se prezentuje již zmíněná panenka. K čertu se šablonami tvarů, každá jste krásná a zajímavá žena.

Každý den právě Vy můžete někoho inspirovat.

Mám kolem sebe tolik různých žen. Každá je jiná, originální, krásná svým vzhledem, každá svému okolí dává něco jiného. Kdybychom se tak méně bály ukázat a projevit, co máme uvnitř sebe a nechtěly se stále schovávat za jednolitými uniformami.

Co by se mohlo stát tak hrozného?

Bože, někdo by se na nás zadíval, někdo by si nás všimnul! Hlavně jen nevyčnívat!

Téma sebelásky je velmi často diskutované. Byť koluje všude spousta článků, knih atd., přesto ta sebeláska v našem praktickém životě nějak drhne a chybí. Zdravá sebeláska je i zdravé sobectví, není to ale povýšenost či nadřazenost.

Takže navrhuji, začněte si románek sama se sebou.

Lásku, kterou si dovolíte dát nebo aspoň to, že jste na sebe milá a hodná, se Vám opravdu vrátí.